Aminokwasy i inne odżywki

ych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/KulturystykaStosowanie odżywek białkowychO

Aminokwasy i inne odżywki

Czym jest kulturystyka?

Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka


Stosowanie odżywek białkowych

Odżywki białkowe stosowane są przez sportowców oraz przez osoby intensywnie trenujące, które wprawdzie nie przygotowują się do żadnych zawodów, ale chcą poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną. W takim przypadku wydaje się to być bardzo ważne dla młodego organizmu, żeby był wspomagany i odpowiednio regenerowany w czasie wzmożonego treningu. Jeszcze więcej odżywek biorą kulturyści, którzy intensywnie pracują nad swoją masą mięśniową i chcą posiadać widoczne mięśnie.

Muszą oni jednak pamiętać o tym, żeby wszystkie stosowane przez nich odżywki były dozwolone przez dietetyków i lekarzy, ponieważ stosowanie niesprawdzonych odżywek może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jednocześnie trzeba pamiętać, że niektóre rodzaje odżywek uznawane są już za doping.


Kreatyna jako suplement

W latach 90. XX wieku kreatyna zyskała szczególny rozgłos jako naturalny sposób na zwiększenie wyników sportowych i budowanie beztłuszczowej masy ciała. Stwierdzono, że ogólna zawartość kreatyny w mięśniach szkieletowych jest zwiększona po doustnym podaniu suplementów diety, a zawartość ta różni się i zależy od wielu czynników, m.in. od poziomu spożycia węglowodanów, rodzaju aktywności fizycznej i typu włókien mięśniowych. W skutek tego zaczęto stosować kreatynę w charakterze dodatku do suplementów diety stosowanych przed treningiem10. Na rynku dostępne są różne formy kreatyny, m.in. cytrynian, jabłczan, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, ?-ketoglutaran i orotan

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna