Dedykowane programy, co musisz wiedzieć

z pewnością program przekroczy nasze oczekiwania. Dlaczego warto zainwestować w dedykowane programy?Hasło w Wikipedii: Aplikacja mobilnaAplikacja mobilna (ang. mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowan

Dedykowane programy, co musisz wiedzieć Zaprojektować to nie łatwa sprawa- wymaga dużo pracy, sporego zespołu programistów. Aczkolwiek jak na program dedykowane przystało, trzeba poczekać i wydać trochę więcej, a z pewnością program przekroczy nasze oczekiwania. Dlaczego warto zainwestować w dedykowane programy?

Hasło w Wikipedii: Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna (ang. mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania.

Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, Objective-C na iOS i C# na platformę Windows Phone. Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw. ?bankowość mobilna?, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna


Aplikacje i programy dla firm

W dzisiejszych czasach, przy tak wielkiej popularności Internetu, nikt nie wyobraża już sobie prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej bez specjalnych programów. Specjalistyczne oprogramowanie dla firm pozwala nie tylko dotrzeć do potencjalnego klienta, ale także umożliwia o wiele prostsze i o wiele szybsze zarządzanie firmą czy poszczególnymi jej działami, jak na przykład księgowością.

Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli firm decyduje się na zakup takiego oprogramowania prosto od programistów. Z drugiej strony, istnieje coraz więcej firm informatycznych tworzących oprogramowanie na specjalne życzenie klienta. Dzięki temu można stworzyć program, z którego będzie można korzystać w naprawdę komfortowy sposób.


Jak zabezpiecza się programy? Wikipedia

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania