Kwestie implantologii i protetyki

ko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed roki

Kwestie implantologii i protetyki

Dentysta- cytat z Wikipedii

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).
Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta


Olśniewający uśmiech. Jakie są polecane zabiegi na białe zęby?

Wiele osób chciałoby mieć idealnie i śnieżnobiałe zęby jednak nie zawsze jest to takie proste do osiągnięcia. Należy pamiętać że naturalny kolor zębów to jasno żółty a każda metoda wybielania zębów to tak naprawdę chęć zmiany natury. Jeżeli chcemy mieć typowo Hollywoodzki uśmiech to należy zastanowić się nad odpowiednim zabiegiem w gabinecie dentystycznym, które to często oferują różne metody wybielania zębów.

Najpopularniejszą metodą jest chyba wybielanie za pomocą lampy UV, jednak są też inne metody jak na przykład skaling i piaskowanie które pozwalają rozjaśnić zęby już po pierwszym zabiegu.


Bóle zębów i kilka faktów z Wikipedii

Bóle zębów ? subiektywnie nieprzyjemne czuciowo-emocjonalne odczucie sprawiające dyskomfort w okolicach szczęki i twarzy (ból odbierany przez nerw trójdzielny), występujące w różnym natężeniu i w odpowiedzi na szereg czynników bólogennych. Bóle zębów wywoływane są przez różne bodźce bólowe ? mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczny ? które uaktywniają receptory bólowe (nocyceptory) na zakończeniach nerwowych, a te wysyłają impulsy bólowe do mózgu odbierane przez organizm jako niemiłe odczucie w miejscu będącym ośrodkiem bólu. Najczęściej pojawia się on wskutek zapalenia miazgi zęba, której unerwienie jest bardzo bogate, a pobudzanie zakończeń czuciowych miazgi to główne źródło bólu zębów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bóle_zębów