Nie ma jak skórzane meble

ą których uszkodzenia stają się niewidoczne.Jak przechowywać skóręZmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się)

Nie ma jak skórzane meble Skórzane meble są efektowne i wytrzymałe, pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy. Takie umeblowanie łatwo się niszczą, ale na szczęście mamy na rynku usługi typu , za sprawą których uszkodzenia stają się niewidoczne.

Jak przechowywać skórę

Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powoduje pleśnienie skóry. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, podobnie skóra na którą oddziałuje dwutlenek siarki (np. z dymu paleniska).

Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok. 5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%. Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami).

Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Czy skóra jest droga?

Skórzana odzież i meble sa ciągle w modzie i nigdy się nie zestarzeją. Oczywiście jest to też droższa sprawa niż np. meble tapicerowane czy skóra ekologiczna, ale nic nie zastąpi tej prawdziwej, wytrzymałej skóry. Mało kto decyduje się na skórzane meble ze względu na ich dużą cenę, część ludzi ma tez zwierzęta, które mogą skórę zniszczyć, podrapać.

Podliczając jednak ile czasu zostanie u nas skórzany zestaw wypoczynkowy czy skórzana kurtka i ich tańsze odpowiedniki z innych materiałów, to można dojść do wniosku, że skórzane mele mimo swojej ceny wychodzą znacznie taniej.


Lico w Wikipedii

Lico ? górna, najbardziej zewnętrzna część skóry właściwej nosząca nazwę błony licowej, którą w garbarstwie określa się nazwą lica skóry.

W skórze właściwej można rozróżnić dwie zasadnicze warstwy ? warstwę termostatyczną (papilarną) i warstwę siatkową (retykularną). Warstwa termostatyczna, która jest istotna w tym artykule, stanowi górną, leżącą bezpośrednio pod naskórkiem warstwę skóry właściwej. Warstwa ta składa się ze stosunkowo cienkich włókien kolagenowych, wytwarzających gęstą i delikatną siatkę przestrzenną. Im bliżej górnych części warstwy termostatycznej i sąsiedztwa naskórka, tym mniejsza jest grubość włókien i tym delikatniejsza, bardziej zwarta i płaska jest siatka włóknista.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lico_(skóra)