Ruch, sport i odżywki

sza od ruchu?Zdrowy tryb życia to nie tylko uprawianie sportu- to także odżywanie się i dieta wzbogacona o potrzebne suplementy. Odżywki treningowe należy dozować z zależności od naszych potrzeb, jednak to zbilansowana dieta, zawi

Ruch, sport i odżywki Dobrze jest kupować u oficjalnych dystrybutorów konkretnych odżywek. Umożliwia to zagwarantować wysoką jakość produktu przy jego niskiej cenie. Świetnym przykładem jest .

Dieta ważniejsza od ruchu?

Zdrowy tryb życia to nie tylko uprawianie sportu- to także odżywanie się i dieta wzbogacona o potrzebne suplementy. Odżywki treningowe należy dozować z zależności od naszych potrzeb, jednak to zbilansowana dieta, zawierająca dużo tzw. 'super food' stanowi mocną podstawę budulcową.

Rodzaj diety i suplementów zależy od efektów jakie chcemy osiągnąć: mogą to być treningi zorientowane na wzrost masy mięśniowej, albo na spalania tłuszczu. Niezależnie jednak od naszych wymagań warto skonsultować się z profesjonalnym trenerem i dietetykiem ZANIM zaczniemy kombinować z suplementami.


Własny trener- warto, czy nie?

Trening personalny to świetna okazja, aby poznać nowe metody ćwiczenia, ułożyć program treningowy oraz, w wielu przypadkach, również dietę. Co prawda na początku cena za godzinę z trenerem może być nieco odstraszająca to mimo wszystko są to porady kogoś kto nad tematem rozwoju ludzkiego ciała w trakcie treningu poświęcił sporą część swojego życia.

Dobry trener ułoży nam plan dopasowany do naszych wymagań i potrzeb, z uwzględnieniem konstrukcji i możliwości naszego ciała. W trakcie takiego treningu możemy również skorzystać z okazji do podyskutowania o sprawach związanych z aktywnością fizyczną, przez co sami wychodzimy mądrzejsi. Z każdym kolejnym treningiem nasza własna wiedza również będzie się poszerzać.


Co to BMI?

BMI jest bardzo prosty w użyciu, jest jednak dosyć niedokładnym wskaźnikiem niedowagi i nadwagi oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Kulturyści mogą mieć BMI wskazujące na skrajną otyłość, posiadając jednocześnie bardzo mało tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony, BMI zupełnie zdrowych, szczupłych i wysokich lekkoatletów może wskazywać na skrajną niedowagę (np. BMI Yohanna Diniza przy wzroście 185 cm i wadze 59 kg wyniesie 17,24). Związek między wielkością wskaźnika a ryzykiem chorób różni się między populacjami o różnych proporcjach ciała. I tak wśród Azjatów ryzyko cukrzycy jest znacząco wyższe przy niższych wartościach BMI3. Zawartość tłuszczu w organizmie jest też wyższa u kobiet, niż u mężczyzn przy normalnej masie ciała. W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa odpowiada za płodność i dojrzewanie płciowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_masy_ciała