Skomplikowany uraz? Bez dobrego lekarza ani rusz

ą dla swoich pacjentów pakiety pacjenta ortopedycznego. W ramach posiadanego pakietu będzie można odbywać darmowe wizyty lekarskie. Dzięki temu uda się zaoszczędzić nieco pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na kupno leków cz

Skomplikowany uraz? Bez dobrego lekarza ani rusz

Pakiet pacjenta ortopedycznego

Kierownicy przychodni zdają sobie sprawę z tego, że korzystanie z prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego przygotowują dla swoich pacjentów pakiety pacjenta ortopedycznego. W ramach posiadanego pakietu będzie można odbywać darmowe wizyty lekarskie. Dzięki temu uda się zaoszczędzić nieco pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na kupno leków czy opatrunków. Niektóre pakiety obejmują także wykonanie bezpłatnych badań zleconych przez ortopedę niezależnie od tego, czy są to badania krwi czy badania usg. Prawdziwą okazją dla pacjentów ortopedycznych jest możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów. Wprawdzie dostęp do nich otwiera wcześniej wykupiony pakiet, jednak dzięki temu można z nich korzystać nawet, jeżeli aktualnie pacjent nie posiada środków na koncie.


Zakres usług świadczonych w małym gabinecie ortopedycznym

Małe gabinety ortopedyczne cechują się tym, że sprzyjają nawiązywaniu bliższego kontaktu z lekarzem, ale korzystając z nich nie zawsze pacjent otrzymuje dostęp do nowoczesnej aparatury. Jednak bardzo często na wyposażeniu nawet prywatnych gabinetów ortopedycznych znajdują się aparaty usg, natomiast na zrobienie zdjęcia rtg zawsze można otrzymać skierowanie. Każdy lekarz ortopeda może także wypisywać recepty na leki, tylko nie każdy może wypisywać recepty na leki refundowane, dlatego warto od takiego lekarza wybierać recepty jedynie na leki, które nie są refundowane. Lekarz przyjmujący prywatnie może także wypisywać zwolnienia lekarskie. W tym przypadku może on nawet dużo swobodniej wypisywać dłuższe zwolnienia niż lekarz przyjmujący w państwowej przychodni.


Kontrola postępów leczenia ortopedycznego

Leczenie urazów ortopedycznych bywa bardzo długie, a z drugiej strony może wymagać odbywania częstych kontroli u lekarza. Dlatego nie wszystkie wizyty u lekarza będą mogły odbywać się w państwowych przychodniach, a za niektóre z nich trzeba będzie zapłacić. Poza tym w trakcie leczenia ortopedycznego może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań, w tym badań rtg czy badań przy użyciu aparatu usg. Z takiej aparatury medycznej można korzystać zarówno w ramach leczenia państwowego, jak i leczenia prywatnego. W niektórych przypadkach pacjenci decydują się także na odbycie konsultacji profesorskich, które najczęściej są płatne. Jednak mogą one pomóc w podjęciu właściwych decyzji dotyczących leczenia trudnych urazów ortopedycznych.