Zdrowy i skuteczny trening, a suplementy

białkowej Odżywki białkowe najczęściej są sprzedawane w postaci proszku, który osoba zażywająca ten produkt rozpuszcza w odpowiedniej ilości wody. W związku z tym, że substancje białkowe nie mają zbyt przyjemnego dla konsumenta sm

Zdrowy i skuteczny trening, a suplementy Przy wyborze marki suplementów warto kierować się wszelkimi opiniami. Bardzo ważna jest przyswajalność. W sumie można poradzić się w jakimś sklepie, np. .

Nietypowy smak odżywki białkowej

Odżywki białkowe najczęściej są sprzedawane w postaci proszku, który osoba zażywająca ten produkt rozpuszcza w odpowiedniej ilości wody. W związku z tym, że substancje białkowe nie mają zbyt przyjemnego dla konsumenta smaku, do większości produktów takich, jak odżywki białkowe jest dodawana substancja smakowa.

I tak, możemy obecnie na rynku spotkać odżywki nie tylko o popularnych owocowych smakach, jak na przykład smak truskawkowy czy wiśniowy, ale także o bardziej wyszukanych. Do rzadziej spotykanych smaków należą na przykład odżywki o smaku tiramisu czy o smaku ciasteczek. Różne smaki są związane także z różną zawartością białka w konkretnej odżywce.


W jakim celu zażywa się odżywki białkowe?

W przeciwieństwie do suplementów diety, które mogą znacząco zwiększyć zawartość potrzebnych w organizmie składników, odżywki białkowe zwykle są stosowane w celu zwiększenia masy mięśniowej. Zwłaszcza dla wielu mężczyzn może okazać się to bardzo ważne, ponieważ często długotrwałe treningi na siłowni nie dają takiego rezultatu, jak zastosowanie odżywek białkowych.

Nic więc dziwnego, że wśród klientów odwiedzających sklepy z takim asortymentem, jak odżywki białkowe, większość stanowią ci, którym zależy na rozbudowie własnych mięśni. W wielu przypadkach stosowanie takich odżywek daje o wiele szybsze i lepsze rezultaty niż na przykład odpowiednio zbilansowana dieta.


Co wiesz o suplementach diety?

Suplementy zazwyczaj są produkowane i wprowadzane do obrotu w formie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowanie, co w połączeniu z często spotykaną sprzedażą w aptekach może sugerować ich związek z lekami. Jednak w Unii Europejskiej suplementy diety nie były i nie są traktowane jak leki. W Polsce suplementy diety dopuszcza do obrotu Główny Inspektor Sanitarny i podległe mu urzędy (a nie Główny Inspektor Farmaceutyczny lub Urząd Rejestracji Leków i Produktów Biobójczych).

Istnieje bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a charakterystyką jego odżywiania się. Do normalnego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest wiele mikroskładników, których część może być dostarczana w postaci suplementów diety.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_diety